סיפור ההצלחה של רמי מרטן

1 הכל בזכות ההולנדים

סיפור ההצלחה של רמי מרטן מתחיל בימי הביניים, בקרביים של ספינות סחר הולנדיות .המלחים ההולנדים לא הפליגו בלי ספינה מלאה ביין צרפתי. כדי למנוע מהיין להתקלקל הם הפיקו ממנו יין שרוף "Brandwijn" מילה שתתקצר ותהפוך לברנדי גרסה גסה של הברנדי והקוניאק המודרניים. ההולנדים גילו שהיינות מאזור קוניאק מניבים Brandwijn מעודן במיוחד, שהשהות שלו בחביות עץ אף משביחה את טעמו. בשנת 1724 פול אמיל רמי מרטן, בן למשפחת כורמים מקוניאק ואחד מיצואני היין הגדולים להולנד, מחליט לשמור חלק מן התוצרת לעצמו ומייסד את בית רמי מרטן. הוא מזקק את היינות שלו לנוזל צלול, שנקרא בצרפת  Eau De Vie (מי החיים), ומיישן אותו במרתף האחוזה.

2 הכרה רשמית

ב-1909 הקוניאק מקבל הכרה כמוצר אזורי ייחודי וזוכה ב-Appellation d'origine controlee  נקבעות תקנות הקובעות איזה ברנדי יכול להיקרא קוניאק: בבסיס המשקה יכולים להיות רק ענבי אוני בלאן ,פול בלאנש וקולומבאר הגדלים בחבל קוניאק ,מיץ הענבים עובר זיקוק כפול בדודי נחושת וה- Eaux De Vie (תוצר הזיקוק) מיושנים שנתיים וחצי לפחות בחביות אלון צרפתי. מעל  2500 דונם של כרמים במחוז קוניאק הם בבעלות בית רמי מרטן וב- 1965 הוא אף מקים תאגיד עם כורמים מקומיים, המספקים לו את תנובת כרמיהם. טיב הענבים ואיכות החביות (שמקורן בעצי אלון עתיקים מלימוזין) מאפשרים לבית רמי מרטן יישון ארוך מהנדרש בחוק ובמרתף הבית חביות שגילן מעל מאה שנה.

3 המסע ללב הקוניאק

ב"רמי מרטן" יודעים שהבסיס למשקה איכותי טמון באדמה. מתחילת הדרך הם מייצרים קוניאק מענבים הגדלים בשני אזורים איכותיים בלב קוניאק : גראנד שמפיין ופטיט שמפיין, שאדמת הגיר הייחודית שלהם מאפשרת למים לחלחל אל שורשי הגפן בצורה מאוזנת ומצטיינת. ב-1938 גם הרשויות מכירות בסגולות של גראנד ופטיט שמפיין ונוצרת קטגוריה של קוניאק עילי, Fine Champagne Cognac  הכוללת רק קוניאק מענבים שגדלו באזורים אלה. רק  17% מהקוניאק של אזורים אלה הוא פיין שמפיין, ורוב רובו (מעל 80%) מיוצר על ידי בית רמי מרטן.

4 עשרות גוונים של ענבר

במרתפים של רמי מרטן נחות מאות חביות של תזקיקים (eau de vie) בגילאים שונים, שמהם מרכיבים סוגים שונים של המשקה. דרגות הקוניאק נקבעות לפי גילאי האו דה וי שמרכיבים אותם .קוניאק בדרגת VS הוא בלנד שרכיביו יושנו בין 3 ל-10 שנים , קוניאק בדרגת VSOP יושן בין 4 ל-14 וה- XO  בין 10 ל-37 שנה (אע"פ שהחוק דורש מינימום של 6 שנות יישון).

5 אדונית המרתף

ה-Maître de chai (אדון המרתף), טועם חד-חך, מלווה את שנתם של התזקיקים, טועם ובודק מתי מגיע תורם להקיץ ולהתערבב זה עם זה לבלנד, שהוא למעשה הקוניאק. במאה השנה האחרונות בבית רמי מרטן היו רק חמישה טועמים .פיירט טרישה, שכיהנה במשרה עד לשנת 2014 היתה האישה היחידה שאי פעם שימשה בתפקיד זה בכל בתי הקוניאק הגדולים. המחליף שלה, בטיסט לואזו בן 34 עשה אף הוא היסטוריה, כאשר הפך לאדון המרתף הצעיר ביותר בתולדות מחוז קוניאק. הטועמים אחראים להמשכיות קווי הטעם והמרקם שהתוו קודמיהם ובמקביל על הצעדת המשקה המסורתי אל העתיד.

REMY MARTIN
המסורת בועטת

יש לו שיק של אציל אירופאי ,אבל הוא אוהב לשחרר את העניבה ולהתערבב עם ההמון ועל אף שהוא כמעט בן 300  תמצאו אותו חורך את הרחבה במועדונים הכי שווים בעולם. 10 תחנות בסיפור עלייתו לגדולה של הסנוב הצרפתי הכי מזמין שתפגשו

6 רגליים על הקרקע ומבט אל על

הקנטַאוּרים הפראיים מהמיתולוגיה היוונית ,יצורים שחציים סוס וחציים אדם ,מסמלים את החיבור היצרי בין האדם לטבע. ב-1870 פול אמיל מרטן, דור שלישי למייסד מותג הקוניאק, בוחר בקנטאור בתור הסמל שיופיע על כל הבקבוקים. מבטו המופנה מעלה של הקנטאור, רגליו החזקות הנטועות בקרקע והשילוב בין עולם הטבע לאנושי סימלו בעיניו את מהותו של הקוניאק של רמי מרטן.

7 הקוניאק המלכותי

משקה הדגל של בית רמי מרטן הוא "לואי ה-13" –  תערובת של כ-1200 מיני תזקיקים שיושנו בין 40 ל-100 שנה. המשקה האצילי אינו משוכן כמובן בסתם בקבוק, אלא בכזה שעוצב על פי דגם של בקבוק עתיק, שנמצא בחורבות שדה קרב בעיר ג'רנה, והוא מיוצר תמיד מקריסטל איכותי. המהדורות האחרונות עשויות מקריסטל באקראט ותיתורת זהב טהור עוטפת את צווארו .מאז המאה ה-19 לוגמים את "לואי ה-13" בכל בתי המלוכה באירופה, שארל דה גול חגג איתו את שחרור צרפת במלחה"ע ה-2 וצ'רצ'יל את הזכייה בבחירות ב-1951.

8 שם עם כבוד

לעכבר הקטן, גיבור הסרט הצרפתי "רטטוי", קוראים רֶמי על שם הקוניאק האצילי; כשתחפשו את הערך רמי מרטן בוויקפידיה ישאלו אתכם אם אתם מתכוונים לשחקן הרוגבי הצרפתי המפורסם (שהוריו העניקו לו את השם אולי כרמז לנסיבות התעברותו) או לראפרית רמי מרטן, שפעלה בשנות ה-90'  והיתה מחלוצות ההיפ-הופ הנשי.

9 מתערבב עם כולם

בריאיון ל"טלגרף" הבריטי ניתץ בטיסט לואזו אדון המרתף הנוכחי של בית רמי מרטן את התפיסה שלפיה הקוניאק הוא דז'סטיף חורפי, שיש לשתות אותו בסניפטר (כוס ברנדי רחבה): "אני דווקא נהנה לשתות אותו עם ג'ינג'ר אייל", אמר לואזו. הברמנים כנראה לא היו זקוקים לאישורו וכבר בתחילת המאה ה-20 צץ בלונדון ובפריז ה-"sidecar"  קוקטייל על בסיס רמי מרטן וליקר תפוזים. גם המיקסולוגים העכשוויים חוגגים את הרמי מרטן והוא משתלב עם לימון, ג'ינג'ר וקינמון ב"רמי סאוור" או עם ליים, מנתה וסודה ב-"מוחיטו צרפתי."

10 מישהו לסעוד איתו

התפקיד המסורתי של הקוניאק הוא לסיים את הארוחה, אבל גוני הטעם המורכבים שלו, הנעים מפירותיות לעציות מעושנת וניחוחות תבלינים, יכולים להחמיא ולהשלים מגוון רחב של מנות .הוא מושלם עם קינוחי שוקולד, בשרים מעושנים דשנים וסלטים שמשלבים פירות וגבינות מיושנות. במרכז המבקרים של רמי מרטן מציעים (בתשלום) ארוחה אנינה בת שלוש מנות, שכל אחת מהן הותאמה לטעמו של הקוניאק.